вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий